Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Savivaldybė ieško galimybių finansuoti privačių valdų Lazdijų mieste prijungimą prie centralizuotų nuotekų tinklų
2020-06-30

 

Iki šiol lauko tualetais ir vietinėmis nuotekų surinkimo duobėmis besinaudojantys Lazdijų miesto gyventojai turėtų suklusti – savivaldybė planuoja pateikti projektą, kurio metu kiekvienam privačių valdų savininkui, pageidaujančiam prisijungti prie  centralizuotų nuotekų tinklų būtų skiriama parama.  Įgyvendinant projektą „Privačių būstų prijungimas prie centralizuotos nuotekų surinkimo infrastruktūros Lazdijų miesto aglomeracijoje“ savivaldybė turėtų prie jo prisidėti ne mažiau kaip 30 proc., o susumavus investicijas į projekto įgyvendinimui reikalingų įvairių teisinių bei investicinių dokumentų parengimą, realus savivaldybės prisidėjimas prie šio projekto ženkliai išaugtų.

„Esu įsitikinęs, kad Lazdijuose yra gyventojų, seniai planuojančių atsisakyti lauko tualetų bei prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų, tačiau neturinčių tam pakankamai lėšų. Planuojamo įgyvendinti projekto metu Lazdijų miesto gyventojai, kurie nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų šalinimo tinklų, ir toliau galėtų pasinaudoti išskirtine galimybe – prie centralizuotų nuotekų tinklų prisijungti itin palankiomis sąlygomis“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorės Ilonos Šaparauskienės pavaduotojas Saulius Petrauskas pridūręs, kad gyventojų apklausos metu siekiama tik surinkti informaciją ir įvertinti, kiek projektui gali reikėti lėšų, o ne kažką nubausti.

 Vykdoma gyventojų apklausa

Siekiant išsiaiškinti, kiek Lazdijų miesto gyventojų norėtų pasinaudoti šia galimybe, organizuojama apklausa, kurios metu gyventojus pradėjo lankyti aktyvūs bendruomenių nariai, seniūnaičiai bei savivaldybės ir UAB „Lazdijų vanduo“ darbuotojai. Apklausos tikslas – surinkti informaciją apie gyventojus, kurie iki šiol naudojasi lauko tualetais, individualiomis nuotekų surinkimo duobėmis, turi įsirengę biologinius valymo įrenginius ir nėra prisijungę prie centralizuotų nuotekų  tinklų. Apklausos metu taip pat ketinama išsiaiškinti, kiek gyventojų pageidauja prisijungti prie tinklų.

 Planuojamo projekto metu naudą pajustų dešimtys Lazdijų miesto gyventojų

 Kitąmet planuojamas įgyvendinti projektas sudarytų galimybę prie centralizuotų nuotekų tinklų Lazdijų mieste prijungti dešimtims privačių būstų. Tiesa, privačių namų savininkai, pageidaujantys prisijungti prie tinklų, turės atitikti keletą reikalavimų – gyventojai turės turėti tvarkingus sklypo nuosavybės dokumentus bei naudotis nuotekų išgriebimo duobėmis. Tvarkingi sklypo nuosavybės dokumentai yra svarbu todėl, kad valstybės lėšos yra investuojamos į tinklo atšakas, klojamas privačiame sklype, todėl savininkas privalės pasirašyti su Lazdijų rajono savivaldybės administracija notarinę sutartį dėl nuotekų vamzdyno atšakos servituto nustatymo savo sklype. Jeigu gyventojų, kurie norėtų prisijungti, sklypų nuosavybės dokumentai nėra iki galo sutvarkyti, tikrai dar yra laiko tuo pasirūpinti ir pretenduoti į ruošiamo projekto lėšomis finansuojamų privačių būstų prijungimo prie centralizuotų nuotekų tinklų sąrašą.

 Šiuo metu savivaldybė jau įgyvendina panašų projektą pagal sutartį, sudarytą tarp Lazdijų rajono savivaldybės administracijos ir Aplinkos ministerijos. Įgyvendinamo projekto metu 2020 metais prie centralizuotų nuotekų surinkimo tinklų suplanuota prijungti daugiau kaip 100 Lazdijų ir Veisiejų miestuose esančių namų. Planuojama pateikti paraiška papildytų jau įgyvendinamą projektą ir suteiktų papildomą galimybę prie centralizuotų tinklų prisijungti dar daugiau Lazdijuose gyvenančių asmenų. 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis