Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Vykdoma Ankstyvosios intervencijos programa
2019-05-23

Kaip jaunuoliams patekti į programą? Dalyvių registraciją vykdo Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Kas tai? Ankstyvosios intervencijos programa - tai sistemingų priemonių visuma, skirta eksperimentuojantiems, nereguliariai vartojantiems psichoaktyviąsias medžiagas 14-21 metų asmenimis. 

Kas organizuoja ir vykdo šią programą Lazdijų rajono savivaldybėje? Šios programos užsiėmimus organizuoja ir vykdo Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai baigę teisės aktų nustatyta tvarka akredituotą mokymo programą.

Kam ji skirta ir kas joje gali dalyvauti? Nepilnamečiams asmenims nuo 14-21 metų, kurie vartoja psichoaktyviąsias medžiagas (išskyrus tabaką), bet nėra nuo jų priklausomi, tačiau pasižymi rizikinga elgsena.

Kas vyksta šios programos metu? Programą sudaro: pradinis pokalbis, 8 val. praktiniai užsiėmimai ir baigiamasis pokalbis. Praktinių užsiėmimų trukmė ir skaičius skirstomi atsižvelgiant į grupės dydį, poreikius bei kitas svarbias aplinkybes. Dalyvavimas nepertraukiamas ir registruojamas. Asmenims, dalyvavusiems ne trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės programos dalyje, sudaroma galimybė baigti šią programą, gaunant individualią konsultaciją. Asmenims, dalyvavusiems trumpesnėje kaip 6 valandų trukmės programos dalyje, sudaroma galimybė baigti dalyvavimą programoje  su vėliau sudaroma grupe. Programos pabaigoje išduodami pažymėjimai.  

Kodėl jaunuoliams verta rinktis šią programą?

  • Užsiėmimų metu, jaunuoliai ne tik atliks įvairius pratimus, bet kartu ir įgaus daugiau žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas;
  • Daugiau sužinos apie priklausomybių vystymąsi, pagrindinius veiksnius bei aspektus;
  • Bus supažindinti su rizikos bei apsauginiais psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo veiksniais;
  • Gaus praktinių patarimų, kaip keisti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir esant poreikiui, bus suteiktos tolimesnės pagalbos galimybės.

Dėl registracijos kreipkitės:

Pažymime, kad dalyvavimas nemokamas ir konfidencialus.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis