Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Septyniasdešimt trečioji karantino diena: nuotolinėje VRM konferencijoje pristatytas karantino reikalavimų švelninimas, Vyriausybė nutarė – karantinas dar išliks, vienkartines išmokas gaus visi iki šių metų pabaigos gimę vaikai
2020-05-27


Rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, kiti savivaldybės ir gydymo įstaigų vadovai šiandien dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos organizuotoje nuotolinėje konferencijoje su rajonų savivaldybių merais. Konferencijoje dalyvavo ir karantino ribojimų pakeitimus nuo birželio 1 dienos, kurie Vyriausybės posėdyje buvo patvirtini šiandien, pristatė Sveikatos apsaugos, Kultūros, sporto ir mokslo bei Vidaus reikalų ministerijos  atstovai. Savivaldybės supažindintos su nauju, SAM parengtu pacientų ir gyventojų testavimo projektu, kuriuo vadovaujantis, atsižvelgiant į susirgimų dėl COVID-19 lygį  savivaldybėse, bus pritaikoma  ir testavimo tvarka. 

 

Šiandien Vyriausybė  patvirtino dar vieną karantino švelninimo etapą, dar kartą – iki birželio 16 dienos vidurnakčio – patęsė karantiną. Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu  karantinas pratęsiamas atsižvelgiant į karantino švelninimo etapų poveikį, siekiant išlaikyti stabilią koronaviruso infekcijos  situaciją.  Vyriausybės posėdyje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis įvardijo karantino pratęsimo priežastis:  kad būtų galima kontroliuoti ir suvaldyti viruso plitimą šalies viduje ir apsisaugoti nuo įvežtinių atvejų.  Jei bus atrasta kita teisinė forma, ji bus pasirinkta, karantinas bus nutrauktas.
Vyriausybė pritarė LR Prezidento Gitano Nausėdos siūlymui  nepasiturinčių ir gausių šeimų vaikams, taip pat vaikams su negalia išmokėti vienkartinę 200 eurų išmoką, o visiems kitiems vaikams – vienkartinę 120 eurų išmoką. Tai turėtų būti padaryta ne vėliau kaip  liepos mėnesį.  Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui pasiūlius, Vyriausybė nutarė, kad šias išmokas gautų ir vaikai, gimę iki pat šių metų pabaigos, t. y. iki gruodžio 31 dienos.
Pratęstas draudimas lankyti  gyventojus, esančius stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, skirtose senyvo amžiaus ir neįgaliems (išskyrus vaikus) asmenims. Taip pat dar draudžiamas dienos ir trumpalaikės socialinės globos ar socialinės priežiūros (užimtumo) paslaugų teikimas senyvo amžiaus asmenims nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose. Lankymas grupinio gyvenimo namuose, vaikų globos namuose, bendruomeniniuose vaikų globos namuose ir šeimynose būtų leidžiamas, jeigu yra užtikrinamos SAM ministro sprendimais  nustatytos privalomos saugos priemonės.
Į Lazdijus iš užsienio šiandien sugrįžo ir savivaldybės paruoštuose saviizoliacijai būstuose apsistojo net 6 mūsų rajono gyventojai. Viena gyventoja iš Klaipėdos jūrų uosto parvežta mūsų savivaldybės automobiliu, kiti sugrįžo savarankiškai.  14 dienų saviizoliaciją baigė ir į namus išvyko viena mūsų rajono gyventoja. Iš viso savivaldybės būstuose šiuo metu gyvena 19 asmenų.

Naujų susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 rajone neturime. Primename, jog šiuo metu serga trys mūsų rajono vienos šeimos gyventojai: dviems susirgimas buvo nustatytas sekmadienį, vienam – antradienį. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos šiandien pateiktais duomenimis, dėl COVID-19  infekcijos šalyje šiuo metu serga 389 žmonės. Nuo jos per pastarąją parą mirė dar du šalies gyventojai: Marijampolės savivaldybės gyventojas ir Antavilių pensionato globotinis.  Iš viso mirusiųjų skaičius – 68. Gydymo įstaigose šiuo metu gydomi 85  Lietuvos gyventojai, 5 iš jų yra reanimacijoje. Pasveiko – 1184. Izoliacijoje šiuo metu yra 550 asmenų.   

Norime ar kartą priminti dėl kaukių dėvėjimo.  Viešose vietose jų dėvėti nebeprivalome. Taip pat - viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseinuose ar pirtyse. Tačiau kaukes vis dar reikia dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, - ten, kur yra padidinta epidemiologinė rizika. Tai –  turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos, vieši renginiai, ekskursijos, viešojo transporto stotelės, taip pat ir pats viešasis transportas.

 


Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis