Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt ketvirtoji karantino diena: savivaldybės darbas grįžta į įprastą tvarką, policijos pareigūnai užfiksavo 2 karantino reikalavimų pažeidimus, SAM ministro sprendimai – dėl neformaliojo švietimo ir COVID-19 tyrimų prioritetų
2020-05-18


 

Šiandien rajono savivaldybės administracija po daugiau nei 2 mėnesių pradėjo grįžti į įprastą darbo tvarką. Nors dauguma klientų ir toliau buvo aptarnaujami nuotoliniu būdu, tačiau dalis jų buvo atvykę į savivaldybę ir buvo aptarnaujami tiesiogiai, laikantis visų karantino laikotarpiui nustatytų apribojimų ir higienos reikalavimų. Jų priėmimą registravo, kontroliavo ir  karantino laikotarpiui nustatyta gyventojų aptarnavimo tvarka rūpinosi savivaldybės administracijos Komunikacijos ir dokumentų skyriaus vieno langelio kabineto darbuotojai. Kai kurie klientai buvo atvykę ir iš kitų savivaldybių. Daugiausiai gyventojų šiandien kreipėsi dėl pirminės teisinės pagalbos, vienkartinių laidojimo pašalpų, žemės ūkio techniko registravimo, darbo stažo pažymų, vandens tyrimų.  Savivaldybės darbuotojai gyventojus priiminėjo trijuose  pirmojo savivaldybės aukšto kabinetuose, tarp lankytojų priėmimų buvo daromos privalomos pertraukos, patalpos vėdinamos, liečiamieji paviršiai po kiekvieno apsilankymo dezinfekuojami.

 

 Lazdijų rajono policijos komisariatas, kaip jau esame informavę iš anksto, savaitgalį ir toliau atidžiai kontroliavo, kaip rajono gyventojai laikosi karantino reikalavimų ir saviizoliacijos režimo taisyklių. Vienam asmeniui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už tai, kad be veido apsaugos priemonių lankėsi prekybos centre. Apie tai policijos pareigūnus informavo prekybos centro apsaugos darbuotojas. Dar vieno asmens, kuris turėjo būti namuose, saviizoliacijos patalpose, policijos pareigūnai nerado tikrinimo metu jo deklaruotoje vietoje. Jam taip pat gresia administracinė atsakomybė.

 Rajono savivaldybės administracijos saviizoliacijai skirtose  patalpose šiandien gyveno 12 iš užsienio sugrįžusių rajono gyventojų.  Dar keturi jų šiandien grįžta iš įvairių užsienio šalių Į Lazdijus.  Du iš jų, grįžtančius iš Danijos, parveža savivaldybės specialiai paruoštas transportas iš Klaipėdos jūrų uosto, vienas jau grįžo nuosavu automobiliu per Kalvarijos– Budzisko pasienio kontrolės punktą, dar viena rajono gyventoja grįžta iš Frankfurto lėktuvu iš Vokietijos. Į Lazdijus ji taip pat bus parvežta specialiu savivaldybės transportu.

 Susirgimų dėl COVID-19 mūsų rajone per pastarąją parą nebuvo nustatyta. Lietuvoje, kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, per pastarąją parą nustatyti 7 nauji susirgimo dėl COVID-19 atvejai. Šiuo metu sergančiųjų skaičius – 482, Pasveiko 997 gyventojai. Mirčių dėl koronavirusinės infekcijos per pastarąją parą nebuvo.

 Sveikatos apsaugos ministras – operacijų vadovas Aurelijus Veryga šiandien pasirašė sprendimą, kuriuo atnaujinta neformaliojo vaikų švietimo veikla gali būti organizuojama jau ne 10, o 15 vaikų grupėmis. Taip pat turi būti užtikrinama, kad kiekvienam vaikui patalpose būtų skiriamas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas. Tiek lauke, tiek patalpose turi būti laikomasi grupių izoliacijos principo, kad  skirtingų grupių vaikai nesimaišytų, dalyvautų tik tos pačios grupės veiklose. Vienos vaikų grupės veiklas patariama organizuoti toje pačioje patalpoje,  jeigu įmanoma – lauke. Darbuotojai turi laikytis ne mažesnio kaip 1 metrų atstumo vienas nuo kito ir vaikų. Jei tai neįmanoma, išvengti fizinio kontakto arba jį riboti (trumpiau nei 15 min). Darbuotojams uždarose patalpose rekomenduojama dėvėti  nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. 

Sveikatos apsaugos ministras – operacijų vadovas Aurelijus Veryga šios dienos sprendimu nustatė, kokie darbuotojai ir gyventojai turi būti prevenciškai tiriami dėl COVID-19 pirmiausia.  Sprendime pirmiausia įvardinti žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, taip pat žmonės, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose. Jų tyrimas reikalingas pasveikimui patvirtinti, kai turi gydytojo siuntimą.  Tyrimų pirmenybė numatyta ir žmonėms, kuriems jau planuojama atlikti planines operacijas ar jie yra siunčiami gydytis į ligoninių stacionaro skyrius. Svarbu žinoti, kad jei ligoninėje kartu su pacientu lieka ir kitas žmogus (paciento slaugai, priežiūrai ar kt.), jam taip pat turi būti atlikti tyrimai, ne anksčiau nei 48 valandos iki gydymo pradžios. Tiriant gydymo įstaigų darbuotojus, prioritetas skiriamas greitosios medicinos pagalbos įstaigose ir palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse dirbantiems žmonėms, taip pat vyresniems nei 60 metų amžiaus darbuotojams. Jei kiltų koronaviruso protrūkis, prioriteto tvarka būtų tiriami visi gydymo įstaigų darbuotojai. Iš socialinės globos įstaigų darbuotojų pirmiausia bus tiriami dirbantieji su rizikos grupės žmonėmis ir vyresni nei 60 metų amžiaus darbuotojai. Kaip ir anksčiau, bus tiriami iš nustatytų užsienio šalių grįžusieji žmonės.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis