Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Paminėtos Kirtiliškės mūšio 70-osios metinės
2019-04-19

Prieš 70 metų, Kirtiliškės ir Nemajūnų kaimų apylinkėse įvyko Lietuvos partizanų kautynės su sovietiniais okupantais ir kolaborantais.  Ketvirtadienį Kirtiliškės kaime vyko šio mūšio 70-ųjų metinių minėjimas.

Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, jos pavaduotojas Audrius Klėjus, Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Vidmantas Janulevičius – Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas ir SIA “Global BOD Group” valdybos pirmininkas bei Lietuvos partizano, žuvusio Kirtiliškės mūšyje, Jono Janulevičiaus sūnėnas, kiti garbūs svečiai ir žuvusiųjų partizanų artimieji.

Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė  džiaugėsi, kad pirmasis susitikimas su Lazdijų kašto žmonėmis įvyko prasmingoje ir istorinėje vietoje. „Norėtųsi, kad šio mūšio niekada nebūtų buvę ir nei vienas nebūtų žuvęs už mūsų laisvę. Tačiau,  nuoširdžiai džiaugiuosi, kad turėjome būrius drąsių žmonių, kurie negalvodami ar verta, drąsiai kovėsi ir nebijojo žūti tam, kad mes būtume laisvi“ – teigė A. Miškinienė

Nuo Lazdijų rajono savivaldybės vadovų ir visų renginio dalyvių gėlių puokštę ir uždegtas žvakutes prie Atminimo ženklo padėjo Lazdijų krašto jaunieji šauliai, kurie kartu su savivaldybės vadovais atidavė pagarbą žuvusiems už Laisvę ir Nepriklausomybę Lietuvos partizanams.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis