Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Neįgaliųjų diena: išskirtinis dėmesys tiems, kurie šalia
2019-12-04

Jaukiais, nuoširdžiais ir įsimintinais  renginiais rajone paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena.

Prasidėjo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos renginių ciklas „Susitikimai“, kurių globėja – rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Pirmasis  jų įvyko Seirijų Antano Žmuidzinanavičiaus gimnazijoje. Susitikimas su negalią turinčiais sportininkais –  lengvaatlečiu Danu Sodaičiu ir aklųjų stalo tenisininke  Oksana Dobrovolskaja, jų pasakojimai apie negalią, kuri tapo jų stiprybe, apie beribius žmogaus gebėjimus siekiant užsibrėžto tikslo  nepaliko abejingų. „Esate stipresni už mus, esate kovotojai“ – sveikindama svečius ir linkėdama jiems ištvermės ir naujų pasiekimų sporte ir gyvenime sakė A. Miškinienė. Šią dieną gimnazijoje taip pat vyko „Pojūčių teatro“ kūrybinės dirbtuvės su režisiere Karolina Žernyte.

 

Savivaldybės merė Ausma Miškinienė ir jos patarėja Sonata Dumbliauskienė šią dieną taip pat aplankė Lazdijų socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos centro kolektyvą, taip pat socialinės globos namų gyventojus. Su jais bendravo, palinkėjo ištvermės, sveikatos.

Lazdijų viešojoje bibliotekoje šia proga susirinko Lazdijų neįgaliųjų draugija, į svečius pasikvietusi likimo draugus iš Prienų.  Buvo daug sveikinimų, padėkų ir dovanų: už dalyvavimą draugijos veikloje, už paramą, patarimus, bendradarbiavimą.  Renginyje dalyvavo rajono savivaldybės mero patarėja Sonata Dumbliauskienė, kuri perdavė savivaldybės merės Ausmos Miškinienės sveikinimus bei dovanas, linkėjo draugijos nariams sveikatos, sėkmės jos veikoje. Draugijos narius taip pat sveikino savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Rima Šukienė, Lazdijų socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Marcinkienė, E. Jurkevičius individualios įmonės savininkė Danutė Jurkevičienė. Koncertavo  ansambliai – „Atjauta“ – iš Lazdijų, „Šilas“ – iš Prienų, Seirijų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Seirija“ .

Dar vienas renginys - savivaldybės  didžiojoje posėdžių salėje pradėta eksponuoti  Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ narės Arūnės Stacevičiūtės fotografijų paroda „Žvilgsnis į gamtą“, kuri veiks visą savaitę. Oficialus parodos atidarymas, kurio metu „Vilties“ nariai galės artimiau pabendrauti ir susipažinti su savivaldybės vadovais bei savivaldybės administracijos darbuotojais – gruodžio 5 dieną.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis