Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Mockavos terminale - egzaminas ne tik ugniagesiams
2019-11-08

Vakar 10 valandą ryte Mockavos terminale, esančiame Zelionkos kaime, įsijungė avarinė signalizacija, į įvykio vietą išvyko Lazdijų rajono priešgaisrinės tarnybos Aštriosios Kirsnos ir Šeštokų komandos, taip pat Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda. Mūsų rajono gyventojai, gyvenantys 16 kilometrų spinduliu nuo Zelionkos kaimo (tame tarpe – ir Lazdijų miesto) į savo mobiliuosius telefonus gavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos žinutes apie tai, jog UAB „Mockavos terminalas“ vyksta civilinės saugos pratybos, bus imituojamas gaisras bendrovės teritorijoje.  Laimei – tik pratybos. Bet jos patikrino įvairių institucijų, nuo kurių tinkamo pasirengimo nelaimės metu priklausytų  jos padarinių likvidavimo operatyvumas, gal -  net žmonių gyvybės, budrumą.

Į Mockavą skubiai išvyko rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisija, vadovaujama administracijos direktorės Ilonos Šaparauskienės. Tuo tarpu Mockavos terminalo teritorijoje situaciją jau „kontroliavo“ Lazdijų rajono policijos  komisariato, Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai, įvykio vietoje buvo ir UAB „Mockavos terminalas“ generalinis direktorius Tadas Augustauskas,  bendrovės inžinierius Jonas Marcinkevičius, kurie susirinkusiesiems pristatė pratybų objektą: perpumpuojant  iš geležinkelio cisternų į terminalo talpas dyzeliną, šis išsiliejo ir nuo siurblio tariamai kilo gaisras.     Tačiau atvykę ugniagesiai  dirbo ne tariamai: terminalo teritorijoje, ant gaisro „objekto“ buvo pilamos putos ir vanduo, taip pat buvo įjungtos talpyklų, esančių terminalo teritorijoje, aušinimo vandeniu sistemos. Ekstremalių situacijų komisijos nariai pratybų metu pas  jose dalyvavusį Būdviečio seniūnijos seniūną Arūną Kundrotą teiravosi, kokie kaimai arčiausiai terminalo yra, kiek juose gyvena žmonių, ar yra stambių ūkininkų, kaip greitai jie būtų informuojami apie įvykusią nelaimę, kur ir kas juos išvežtų, jei prireiktų evakuacijos?  

Kaip jau pasibaigus pratyboms sakė UAB „Mockavos terminalas“ generalinis direktorius Tadas Augustauskas, statant terminalą buvo daug investuota į įvairias saugos priemones.  Pasirengimą ekstremalioms situacijoms  Mockavos terminale kasmet patikrina Lazdijų rajono priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, čia surengdama pratybas. Be to, visos gelbėjimo tarnybos komandos yra detaliai supažindintos su terminalo teritorijoje išdėstytais objektais. Ekstremalių situacijų komisijos nariai konstatavo, jog pratybos praėjo sėkmingai, Mockavos terminalas bei ugniagesiai ekstremalioms situacijoms yra tinkamai pasiruošę. Tačiau minusas buvo tas, kad ne visi gyventojai ir net Ekstremalių situacijų komisijos nariai į savo mobiliuosius telefonus gavo pranešimus arba juos gavo pavėluotai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis