Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Kartu su Lenkijos Tykocin savivaldybe pateikti projektai skirti turizmo plėtrai ir jaunimo verslumo skatinimui
2019-09-27

Paskutinį vasaros mėnesį vykęs Lazdijų rajono ir Tykocin savivaldybių vadovų susitikimas nenuėjo veltui. Vakar Lazdijų rajono savivaldybėje lankęsi Tykocin savivaldybės meras ir atstovai pasirašė bendrai parengtų pagal INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą projektų paraiškų dokumentus. Džiugina tai, kad jaunimo verslumo projektas pasirašytas su dviem partneriais iš Lenkijos – Tykocin ir Oržyšo savivaldybėmis. Iš viso rajono savivaldybės administracija paskutiniam 4 programos kvietimui pateikė jau tris projektus.

 

„Labai džiaugiuosi savivaldybės įstaigų vadovų iniciatyvomis. Jie atsakingai dirba ir drąsiai siūlo savo idėjas. Tikiu, kad mūsų bendradarbiavimo rezultatai bus naudingi šio krašto žmonėms“, – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Lazdijų krašto muziejus dalyvauja anksčiau minėtos programos bendrame projekte kartu su Suvalkų miesto partneriu. Lazdijų socialinių paslaugų centras su Elko miestu Lenkijoje taip pat planuoja plėsti socialinių paslaugų, skirtų negalią turintiems asmenims, infrastruktūrą.

Iš viso iki šio mėnesio 30 d. bus pateikti penki nauji projektai: „Antis, keliaujanti pasienio keliais“, „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“, „Partnerystė. Verslumas. Veiksmas“, „Supratinga pasienio bendruomenė“ ir „Ieškomi pasienio paveldo maršrutai“. Įgyvendinus minėtus projektus VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centras įsigytų lauko ir vidaus įrangą, kuria naudotųsi negalią turintys žmonės, būtų atnaujinamas Veisiejų parko pėsčiųjų takas, įveiklinta Lazdijų krašto muziejaus lauko erdvė, įrengta pantoninė prieplauka negalią turintiems asmenims Dusios ežere, taip pat būtų organizuojamos verslumo stovyklos jaunimui bei ugdomi praktiniai jų verslumo įgūdžiai.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis