Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

 

Šiandien sukanka jau 79 metai nuo tragiškos 1941 metų birželio 14 dienos, kai okupacinis sovietų režimas  pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sibirą. Per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių – daugiausia civilių išsilavinusių gyventojų, mokytojų, verslininkų, valstybės tarnautojų, dvasiškių. Tokiu būdu buvo siekiama palaužti mūsų mažą, bet tvirtą, savo žemę, tradicijas, kalbą ir tikėjimą  branginančią tautą.  Vagonai į baisią nežinią tą dieną pajudėjo ir iš Šeštokų geležinkelio stoties. Vyresniojo amžiaus rajono gyventojų prisiminimuose iki šiol gyvos tos praradimų akimirkos, palietusios daugelio mūsų šeimas, gimines, kaimynus.  Minėdami šią datą, mes saugome savo istorinę atmintį bei primename, kad reikia branginti  istorines tautos pamokas  ir mūsų Lietuvos nepriklausomybę.

Kviečiu  rajono gyventojus pažymėti šią datą ir pagerbti ją, kaip minime visus tautos gedulo įvykius – iškeliant iki pusės stiebo nuleistą ir juodu kaspinu perrištą vėliavą.

                                                                                     Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė

Savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokinių paskirstymo į klases gali būti pakeistas atsižvelgus į tėvų išsakytą nuomonę.

„Paskutiniu metu aš ir kiti savivaldybės darbuotojai bei specialistai sulaukia daugybės tėvų klausimų dėl mokinių paskirstymo į klases bei prašymų nekeisti įprastos tvarkos. Atsakingai pasakau, kad tėvų nuomonė bus lemiama formuojant klasių komplektus“, – kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.


 Nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. jaunieji ūkininkai, norintys modernizuoti ir stiprinti savo ūkius, turi galimybę teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 16 866 963 Eur paramos suma.

 Atkreiptinas dėmesys, jog gegužės 16 d. buvo pakeistos priemonės įgyvendinimo taisyklės, kurių svarbiausias pakeitimas yra susijęs su paramos mokėjimo tvarka: nuo šiol pirmoji išmokos dalis bus 80 proc., antroji – 20 proc. (anksčiau išmokos dalys sudarė 50 proc. ir 50 proc.).

 Parama skiriama žemės ūkio produktų gamybai bei prekiniams žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) jaunojo ūkininko valdoje, apdoroti, perdirbti bei tiekti rinkai.

Išsamesnę informaciją galite rasti – https://www.nma.lt/index.php/parama/lietuvos-kaimo-pletros-20142020-m-programa/priemoniu-sarasas/parama-jaunuju-ukininku-isikurimui-2020-m/24477?tab=1

Į tradiciniu tapusį turistinį dviračių žygį šių metų liepos 4 dieną visus kviečia Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Varėnos pasienio rinktinė. Žygis, skirtas paminėti Lietuvos narystės Europos Sąjungoje šešioliktąsias metines ir Europos dieną, o jame laukiamas kiekvienas norintis ne tik numinti kelias dešimtis kilometrų, bet ir paragauti pasienietiškos košės bei smagiai praleisti vakarą.

Lazdijų rajono savivaldybės administracija kviečia asmenis, vykdančius sporto veiklą, dalyvauti sporto projektų konkurse ir gauti finansavimą sporto veikloms vykdyti.

 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14