Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijų rajono kaimo bendruomenių atstovai dalyvavo „LKBS SĄSKRYDIS 2019“
2019-06-11

Birželiui pleškant saule, trankantis perkūnui, liūtimis talžant, Lazdijų krašto bendruomenių atstovai, suburti po Dzūkijos VVG vėliava, ketvirtą kartą vyko į Baltijos jūros pakrantę. Ten, birželio 7-9 dienomis, šurmuliavo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydis.

 

Iškentę ne vieną valandą trukusią kelionę, karščio nukankinti, pasiekėme stovyklą „Žilvitis“, kur įsikūrėme ketvirti metai iš eilės. Šiais metais Lazdijų kraštą atstovavo 42 aktyviausi žmonės iš Barčių, Gegutės, Kučiūnų, N. Kirsnos, Būdviečio, Salų bendruomenių. Juos visus sujungė Dzūkijos VVG merginų komanda. Svetingai sutikti, įsikūrėme ir nudundėjome prie jūros, kur mėgavomės karšta saule ir šiltu vandeniu. Grįžę turėjome socialinį vakarą, kai susipažinome su kitais sąskrydžio dalyviais iš visos Lietuvos.

Antrą dieną Barčių kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Janavičiūtė visus prižadino verdamos grikių košės kvapu. Skaniai pavalgę, mankštinomės su visais kartu ir maudėmės jūroje. Draugiškai sunešę savo palapinę, edukacijų priemones, kitą įrangą, kūrėmės Karklės stadione, kuriame jau dygo Lietuvos kaimų bendruomenių kiemeliai. Pasipuošę ir pasirengę, sulaukėme iškilmingo LKBS sąskrydžio atidarymo ir tradicinės eisenos prie jūros su vėliavomis. Oras lepino ir antrąją dieną. Dzūkijos VVG kiemelyje Barčių kaimo bendruomenė virė savo garsiąją grybų sriubą (kurios neliko po pusvalandžio,-visų 40 litrų), Gegutės bendruomenė didžiavosi savo auksarankių vytelių pynėjų, medžio drožėjų darbais, namuose pagamintų prieskonių gausa; Būdviečio ir N. Kirsnos moterys mokė gražiąsias gėles iš popieriaus gaminti; Salų bendruomeniečiai neleido praeiti lankytojams pro mūsų kiemelį,-kiekvieną sutikdavo kaip svarbiausią svečią ir be vaišių ir dovanų nepaleisdavo...O jau Kučiūnų moterų sūriai, lašinukai, gira – ne vienam per barzdą varvėjo, burnoj neturėjo.

Tuo tarpu Gegutės bendruomenės pirmininkas Edvardas Bartnykas, Dzūkijos VVG atstovės dalyvavo diskusijų kavinėje aktualiu klausimu: “Trumposios maisto tiekimo grandinės“ ; viena komanda suburta iš Kučiūnų, Gegutės atstovų dalyvavo etnožaidynėse -varžytuvėse “Stiprūs, greiti ir gražūs“, kita komanda iš Barčių merginų dalyvavo Druskininkų VVG organizuotame mini golfo turnyre, kuriame nuo prizininkų skyrė jas vos 6 taškai... Norintys patirti aštresnių pojūčių, lankėsi automobilių saugos diržų efekto bei transporto priemonės virtimo imitavimo įrenginių demonstravime. Vieni kitus pakeisdami savo kiemelyje, aplankėme ir kitus kiemelius, dalyvavome jų edukacijose, skanavome kulinarinio paveldo valgius. Užmezgėme naujas ir naudingas pažintis, pasisėmėme patirties.

Vakarop laukė smagioji dalis- bendruomenių bendras šokis. Sukomės „Tranksvero“, „Malūnėlio“ šokiuose, kurių mokė žemaičiai nuo Plungės. Na, o jaunųjų „Bendruomenių deimančiukų“ koncertą mums teko garbė pradėti. Barčių kaimo bendruomenės mergina Austėja atliko liaudies dainą „Žaliam berži“; tada sekė Skaistės, Kamilės, Erikos, Viktorijos, Austėjos šokis, kuris nustebino savo šiuolaikiškumu, energingumu, humoro doze... Lazdijų krašto pasirodymą didžiojoje scenoje vainikavo Barčių kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Janavičiūtė, skyrusi visiems kelias dainas. Plojimų gausa mums visoms buvo geriausias atlygis. O Austėjos dar laukė staigmena-renginio vedėja pasveikino, įtekdama dovaną, o visi choru sudainavome gimtadienio sveikinimą,-16 metų sulaukė Barčių kaimo atstovė...Smagiai praleidome likusį laiką, klausydamiesi kitų pasirodymų. Koncertą baigė grupės „16 Hercų“ dovanotos dainos.

Jūroje sūrų prakaitą nuplovę, rinkomės į Subatvakarį „Ant bangos“. Dar dalyvavome saugaus eismo akcijoje „Saugi bendruomenė- saugi Lietuva“. Gavome dovanų, kurias bendruomenių atstovams išdalijo Dzūkijos VVG pirmininkė Edita Gudišauskienė. Nors lietus ir griaustinis vėlai vakare pagąsdino, tačiau ištvermingiausieji dalyvavo ir naktiniame žygyje, ir vėlyvuosiuose pasišokimuose.

Paskutinę sąskrydžio dieną pusryčiai kvepėjo verdama koše,-Barčių atstovės maitino. Tada smagiai aptarę įspūdžius, traukėme prie jūros, -pasimėgauti saule, bangomis, vėju. 11 valandą vėliavos nuleidime sudalyvavome; atsiglėbiasčiavome su sąskrydžio vadovais, naujais ir senais pažįstamais. Laukė netrumpa kelionė į mielą savą Lazdijų kraštą.

Nuoširdžiausia padėka iš visų bendruomeniečių lūpų ir širdžių: Dzūkijos VVG kolektyvui, su pirmininke Edita Gudišauskiene-už vienijimą; Barčių kaimo bendruomenei ir jos pirmininkei Ramunei Janavičiūtei už pavalgydintus bendruomeniečius; Lazdijų savivaldybės administracijai ir gerb. Merei Ausmai Miškinienei už suteiktą galimybę keliauti - finansavo transporto išlaidas; Lazdijų Autobusų parko vairuotojui Alvydui už saugią kelionę.

Pabaigai-nuostabūs žodžiai, išgirsti iš sveikinusių Seimo, ministerijų, Europarlamento, Lietuvos savivaldybių atstovų: „Sveiki susirinkę, Tautos žiedai“. Taip ,mes buvome, esame, būsime žiedais, kurie puošia Lietuvos kaimą ir neleidžia apsamanoti širdims...

Barčių kaimo bendruomenės pirmininkė Ramunė Janavičiūtė

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis